ככה זה שהעירייה מנהלת עיר אשר על פי הנתונים היא השלישית בגודלה בישראל, המטרופולין הגדול והמשמעותי ביותר צפונית לתל אביב, עיר תיירות שמושכת אליה גם תיירים מקומיים וגם זרים, עיר שזה מכבר הפכה להיות מרכז עסקים גדול אשר מושך אליו חברות מקומיות וכן חברות בינלאומיות רבות. לכך יש להוסיף את העובדה שבעיר שוכן הנמל הימי השני בגודלו בישראל, נמל של חיל הים, בעיר נמצאת אחת מתחנות הרכבת הגדולות בישראל, שני מוסדות אקדמיים מובילים, מספר בתי חולים כולל אחד שנחשב לגדול ביותר בכל אזור הצפון, ועוד שורה ארוכה של מוסדות שמספקים שירותים שונים לתושבי העיר והאזור, אך גם נדרשים לשירותים ותמיכה של העירייה.

באופן טבעי, עיריית חיפה מתמודדת עם בעיות, דרישות, ציפיות שכל יישוב בעיר מתמודד איתם, אך מאחר ומדובר בעיר גדולה עם אוכלוסייה שמורכבת מפסיפס רחב, בין אם זה פסיפס דתי, עדתי, לאומי, גילאים ועוד, הרי שבאופן טבעי העירייה נדרשת להתמודד בצורות שונות ומגוונות.

מחלקות חשובות בעירייה

מנהל חינוך, תרבות, שירותים חברתיים וקהילה

מנהל החינוך והתרבות בעיר, אחראי על כל מה שקשור לתחום החינוך (גנים, יסודי ועל יסודי), תרבות, ארגון, רווחה, ספורט וכן נוער וצעירים.

אגף החינוך קובע לגבי רישום למוסדות החינוך בעיר, תוכניות לימוד, חלוקה לגנים ובתי ספר, החלטות לגבי הקמה של מוסדות חדשים, עבודה מול הורים, מול נוער בסיכון, שילוב בקהילה, פעילות התנדבותיות ועוד. המטרה של אגף החינוך הוא לקדם את הילדים ובני הנוער, ולהגשים את החזון של העיר.

שעות פעילות: א-ה: 8:00-14:00

טלפון: 048356865 

מנהל ההנסה בעיר

אגף מנהל ההנדסה בראשו עומד מהנדס העיר,  אחראי על אגף רישוי ופיקוח על הבנייה, אגף התכנון, תנועה דרכים ונוף, אגף תכנון העיר, אגף נכסים ושמאות ועל המחלקה לרישוי עסקים.

המטרות של מנהל ההנדסה בעיר הן גם להעניק ליזמים מקומיים ואחרים שרוצים לפתח מיזמים שונים בעיר וגם לתושבים את השירות הטוב, היעיל והמהיר ביותר. כל זה תוך עמידה בתוכנית המתאר של העיר, ובחזון של עיריית חיפה לפיתוח העיר לצד שימור על אופייה הייחודי.

קבלת קהל: חסן שוקרי 11, חיפה, ימי א'-ה': בין השעות 8:00-14:00

טלפון: 04-8356138

מינהל ופיתוח תשתיות

אגף זה אחראי על שיפור פני העיר, תברואה, בטחון ושירותי חירום, שירות וטרינרי, פיקוח עירוני, חופים וחנייה.

האגף אחראי על האופן בו העיר נראית ומתנהלת באופן יומיומי בהיבטים שונים. החל מניקיון של הרחובות וכלה בתברואה, החל משירותים וטרינריים לחיות מחמד וכלה בשירות שמתייחס לחיות בר, מזיקים וכדומה. האגף אחראי לאספקטים שונים שמשפיעים על חייהם של התושבים באופן יומיומי.

קבלת קהל: חסן שוקרי 11, חיפה, ימי א'-ה': בין השעות 8:00-14:00

מוקד עירוני 106, מחוץ לחיפה 04-5356860/1/2/3

מוקד רשות החנייה: 1-700-50-22-24

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן